Menu

Lovochemie Ferosol 1l

120 Kč

1231

Nový produkt

4 Položky

skladem

FEROSOL obsahuje železo. Jedná se o čirý nahnědlý roztok. Hnojivo je koncentrát železa určený k preventivnímu či kurativnímu odstraňování nedostatku využitelného železa v rostlinách. 

Více informací

Při kurativní aplikaci formou postřiku na list odstraňuje chlorózy. Preventivně se aplikuje do porostů na stanovištích s vysokým obsahem vápníku. Preventivní aplikaci lze doporučit také u kultur náročných na dostatečné množství železa nebo u kterých hrozí výskyt chloróz. K takto náročným plodinám patří: vinná réva, bobuloviny, peckoviny, chmel, zelenina a okrasné rostliny.

Nejvhodnější použití je začátkem vegetace po olistnění kultur. Od té doby lze hnojivo aplikovat ve 14 denních intervalech minimálně 4x za sebou. Kromě doby kvetení, kdy jsou porosty citlivější, je možné hnojivo aplikovat po celou dobu vegetace. Doporučená dávka je 4 až 6 l koncentrátu na hektar při jedné aplikaci. Pro aplikaci platí obecné zásady foliární výživy rostlin, tj. nejvhodnější doba pro aplikaci je za vyšší relativní vlhkosti a nižších teplotách. Optimální je brzy po ránu anebo večer. Zároveň se hnojivo používá i k přihnojování pokojových rostlin, skleníkových a truhlíkových květin zálivkou v množství 5 ml do 1 litru vody. Tento roztok se dávkuje v množství asi 0,1 litru na 2 kg zeminy.  Zálivka se provádí během vegetace každých 14 dní.

Obsahuje železo 4%.

Compare